Start
1 % na Uśmiech
Działalność
Zarząd
Projekty
Foto
Kontakt

 

WC Chatka

Głównym celem projektu -WC Chatka jest zakup przenośnej toalety, która zostanie ustawiona na jednym z bardziej uczęszczanych i jednym z większych placów zabaw w Kępnie. Toaleta ma służyć przede wszystkim dzieciom, które bawią się na placach zabaw. Jest to plac położony w centrum miasta i niestety w pobliżu nie ma toalety, z której dziecko mogłoby skorzystać. W nagłej potrzebie rodzice wykorzystują więc najbliższe krzaki, co niestety nie wygląda ani atrakcyjnie, ani też nie jest przyjemne dla rodzica i samego dziecka. Chcemy zatem uszanować godność również naszych małych obywateli i postawić właśnie w tym miejscu specjalnie dla nich toaletę. 
Chcemy, aby toaleta nie była ogólnodostępna, ale wykorzystywana wyłącznie przez dzieci i rodziców, którzy wspólnie z dziećmi spędzają czas wolny na placu zabaw. Dlatego też toaleta będzie otwierana przy pomocy specjalnych żetonów. Żetony zostaną rozdane rodzicom w przedszkolach, natomiast rodzicie dzieci które nie uczęszczają do przedszkoli będą mogły zwrócić się bezpośrednio do stowarzyszenia o wydanie takiego żetonu.
Toaleta będzie również opróżniana z nieczystości przez odpowiednią firmę w zależności od zapotrzebowania. 
Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie konkursu dla przedszkolaków na komiks, w którym w obrazkowy sposób „opiszą” jak należy korzystać z toalety. Będzie to praca zbiorowa tzn. prace będą wykonywały zespoły dzieci z poszczególnych oddziałów przedszkolnych. Za udział w konkursie przewidujemy nagrody zarówno dla przedszkoli jak i dzieci. 
Wiemy że projekt spotka się z aprobatą ze strony mieszkańców i to nie tylko tych, którzy wychodzą z dziećmi na plac zabaw. 

 

 

Wyżej ]