Start
1 % na Uśmiech
Działalność
Zarząd
Projekty
Foto
Kontakt

 


             

 

 

 

ROZTAŃCZONE KOLONIE NAD JEZIOREM SŁAWSKIM

 Dwudziestodziewięcioosobowa grupa młodych tancerzy ze Studia Tańca „Retro” tegoroczne wakacje spędziła na koloniach tanecznych w Sławie-Radzyniu.

 Kolonie taneczne odbywały się w miejscowości Sława-Radzyń w dniach 31 lipca -10 sierpnia 2010 roku. Brały w nim udział głównie dzieci i młodzież na co dzień uczęszczające na zajęcia taneczne do Studia Tańca „Retro”, działającego przy Kępińskim Ośrodku Kultury. Kolonie współorganizowane były przez Stowarzyszenie „Uśmiech”, które pozyskało na ten cel dotację w kwocie 2 400,00 zł w ramach konkursu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

            Młodzi tancerze mieli okazję nie tylko wypoczywać nad pięknym jeziorem Sławskim, ale również szkolić swoje umiejętności taneczne. Kierownikiem i instruktorem zajęć był Paweł Wielgosz, prowadzący Studio Tańca „Retro”. Oprócz tańca towarzyskiego dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z innych dyscyplin tanecznych takich jak: taniec jazzowy, taniec współczesny, klasyka. Dobrą zabawą do codziennego wysiłku okazały się biegi.

To jednak nie wszystkie zajęcia, jakie zaplanowano kolonistom. Uczestnicy letniego wypoczynku mieli bowiem okazję rozwijać swoje plastyczne i artystyczne talenty. Nie zabrakło też czasu na miłe spędzanie czasu wieczorami. Młodzi bawili się między innymi podczas „randki w ciemno”, karaoke, dyskoteki, poszukiwania skarbu, gry w boules, kolonijnego Omnibusa. Organizatorzy zaplanowali dwie wycieczki - jedną z nich był wspólny wyjazd do aquaparku w Polkowicach, a drugą zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, największego obiektu pomilitarnego w Europie.

Jak podkreślają organizatorzy, celem kolonii była wspólna integracja dzieci i młodzieży o podobnych zainteresowaniach, a także nabywanie nowych umiejętności tanecznych, przygotowanie do nowego sezonu tanecznego, jak również czynny wypoczynek.

Dzieci i młodzież brały udział w wielu konkursach kolonijnych, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Te niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach, które trafiły do wszystkich uczestników kolonii. Były to bardzo udane kolonie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkają się one z dużym zainteresowaniem uczestników.

1.jpg (131345 bytes) 2.jpg (121005 bytes)
3.jpg (133198 bytes) 4.jpg (121999 bytes)
5.jpg (143643 bytes) 6.jpg (126880 bytes)
7.jpg (121785 bytes) 8.jpg (138506 bytes)
9.jpg (110809 bytes) 10.jpg (115825 bytes)
11.jpg (140779 bytes) 12.jpg (134463 bytes)
13.jpg (122483 bytes) 14.jpg (112859 bytes)
15.jpg (131359 bytes) 16.jpg (154739 bytes)
17.jpg (160205 bytes) 18.jpg (129645 bytes)
19.jpg (121659 bytes) 20.jpg (121291 bytes)

 

Matka umie kochać szczerze

Gdy ktoś chce zamknąć w jednym tylko słowie
ogrom uczuć jasnych, do granic ostatka.
Niech to imię wypowie, jedno, jedyne, przenajsłodsze...

Matka

We wtorek 25 maja 2010 roku w kinie „Sokolnia” odbyła się II edycja MINI SZANSY PRZEDSZKOLAKÓW, która przebiegała pod hasłem „MATKA UMIE KOCHAĆ SZCZERZE”. Organizatorem był Stowarzyszenie     „Uśmiech”.   

Celem prezentacji było stworzenie dzieciom uzdolnionym artystycznie okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, wsparcie ich rozwoju, uaktywnienie potencjału twórczego.

W tym roku prowadzące Mini Szansę Natalia Szczerbuk  oraz Dagmara Pelc z Przedszkola w Krążkowach zaprosiły do zaprezentowania:

*       Dzieci z przedszkola w Mikorzynie -Zuzia Snopek i Jagoda Skorupa „Bajka dla mamy”

*       Dla Ciebie mamo” w wykonaniu zespołu z Przedszkola Samorządowego nr 5 w składzie Nadia Moska, Kamila Kucharzak, Otylia Berska,  Maja  Feja  Kamil Sierzchuła.

*       Zespół z Przedszkola Samorządowego NR 4 wykonał piosenkę „Miłości znak”. Zespół w składzie: Maja  Krzewińska, Martyna Witek, Nikola Górecka, Roksana Gąszczak, Martyna  Kulesza, Olimpia Druszcz, Oliwia Oleś, Weronika Pelińska

*       Przedszkole Samorządowe w Hanulinie reprezentowały-  Izabela Wiśniewska, Dawid Peliński, Aleksandra Rachel, Piotr Krawczyk, Oliwia Kwiatek, Jakub Kowalek, Zuzia Wencel. Piosenki pod tytułem „DLA MAMY”

*       Piosenkę „Moja mama” zaśpiewały dzieci z przedszkola w Osinach: Magdalena Sobczak, Szymczak Julia, Maksymilian Niedźwiedź, Dawid Wieczorek oraz solista tego zespołu Górecki Filip

*       Przedszkole Sióstr Boromeuszek reprezentowała Gabrysia Klimecka z piosenkę „Jak dobrze Mamo”.

*       Przedszkole Samorządowe nr 2 zaprezentowali nam najmłodsi uczestnicy Mini Szansy Przedszkolaków . Piosenkę „W sercu śpiew” wykonali:  Amelka Jurczenia,  Filip Gałowski, Maksymilian Pelinski

*       Przedszkole w Krążkowach zeprezentowali przedszkolaki w składzie: Kamila Wrzyszcz, Wiktoria Gola, Marta Grzegorek, Martyna Pawlak, Agata Nawrot, Dawid Lewandowski, Adam Bąk, Michał Gania, Nikodem Moga ,Kacper Kubacki, Kuba Hurny, Maciek Kłobus, Kacper Pelinski  Mali piosenkarze wykonali piosenkę pt. „Przyjedz mamo na przysięgę”

Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, słodyczami, ponadto dziewczynki otrzymały śliczne lalki, a chłopcy klocki LEGO.

Imprezie towarzyszyły wielkie emocje, nieoceniona radość, czasami łzy szczęścia, radość i duma ze swych pociech.  

matka.jpg (98275 bytes) matka2.jpg (78220 bytes)
matka3.jpg (87039 bytes) matka4.jpg (95216 bytes)
matka5.jpg (81954 bytes) matka6.jpg (88461 bytes)
matka7.jpg (80609 bytes)

 

 

 

Świat muzyką malowany 

W Klubie Nauczyciela - 29.03.2010, została oficjalnie otwarta pokonkursowa wystawa prac dzieci z przedszkoli Gminy Kępno, uczestniczących w kolejnej edycji konkursu plastycznego z cyklu Świat muzyką malowany – inspiracją muzyczną do plastycznej twórczości dzieci był utwór A. Vivaldiego ZIMA. Oprócz małych artystów i ich Rodziców na wręczenie nagród zaproszono dyrektorki przedszkoli, nauczycielki, lokalne media, sympatyków twórczości plastycznej przedszkolaków. Organizatorom konkursu przyświecają cele: uwrażliwienia dzieci na piękno muzyki Vivaldiego , fascynacji dźwiękiem, rytmem barwą, formą , nastrojem ,wzbogacenie przeżyć emocjonalnych związanych z słuchanym utworem , pobudzenie inwencji plastycznej poprzez oddziaływanie muzyką na wyobraźnię , fantazję, sferę uczuciowo-intelektualną dziecka, zachęcenie swobodnej interpretacji muzyki poprzez twórczość plastyczną 
Muzyka poważna w tym konkursie odgrywa kluczową rolę , stanowi inspirację do twórczości plastycznej przedszkolaków Dzieci słuchają utworu Antonio Vivaldiego Cztery poru roku - tej części która nawiązuje do aktualnej pory roku, a swoje wyobrażenia, przeżycia emocjonalne wyrażają poprzez prace plastyczne. Pierwszy etap konkursu odbywa się w przedszkolach, do drugiego etapu w tej edycji konkursu zgłoszono 67 prac, wykonanych różnymi technikami, przedstawiających cała paletę przemyśleń, odczuć, wyobrażeń przedszkolaków związanych z muzyka A. Vivaldiego 
Obradujące jury było w ogromnej rozterce-przydzielając nagrody. Każda praca to dzieło sztuki, odzwierciedlająca zaangażowanie dziecka, ekspresję plastyczną, swobodne wykorzystywanie różnych form, technik plastycznych. Prace są barwnym widowiskiem podczas którego uważny widz zauważy marzenia, pragnienia, radości i smutki małego artysty Wszystkie dzieła zostały wyróżnione dyplomami i upominkami, natomiast 13 dzieci otrzymało nagrody –zestawy malarskie, aby doskonaliły swoje umiejętności plastyczne Prace dzieci dowiodły, że słuchanie muzyki poważnej w przedszkolu przez dzieci, przybliża je do rozumienia jej piękna oraz kształtowania postawy przyszłego wrażliwego odbiorcy sztuki

malow1.jpg (87440 bytes) malow2.jpg (87106 bytes)
malow3.jpg (88336 bytes) malow4.jpg (96276 bytes)
malow5.jpg (70310 bytes) malow6.jpg (64264 bytes)
malow7.jpg (91275 bytes) malow8.jpg (99432 bytes)
malow8.jpg (99432 bytes) malow10.jpg (82539 bytes)


Walne Zebranie 

W dniu 29 marca br. odbyło się Walne Zebranie Członków stowarzyszenia „Uśmiech”. 
Zarząd Stowarzyszenia przedstawił sprawozdanie merytoryczne, sprawozdanie finansowe za 2009 r. 
Uchwałą Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia sprawozdania zostały zatwierdzone :)

W dalszej części spotkania swoje sprawozdanie przedstawiła Komisja Rewizyjna, której Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia przedstawiło Uchwałę i poddano pod głosowanie. 
W kolejnej części spotkania Walne Zebranie Członków na wniosek Komisji Rewizyjnej poddało pod głosowanie Uchwałę Walnego Zebrania w sprawie udzielenia Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium za 2009 r. 
Uchwała została podjęta…
I to nas najbardziej cieszy.. 
Takie spotkania powodują, iż wierzymy, że jesteśmy potrzebni Uśmiechowi, że to co robimy, robimy dobrze, no i chyba najważniejsze, że wszyscy potrzebują Uśmiechu :)
Prezes - Małgorzata Frala -Kędzior 
Wiceprezes - Urszula Jurowicz,
Skarbnik - Karolina Górecka
Sekretarz -Justyna Jarych 
Członek Zarządu -Barbara Stryjakiewicz 

walne1.jpg (68370 bytes)

walne2.jpg (66764 bytes)

walne3.jpg (68695 bytes)

 

„Samotnik działający na własną rękę jest mało skuteczny” 

„Stowarzyszenie Uśmiech przystąpiło do realizacji Projektu „Samotnik działający na własną rękę jest mało skuteczny” finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wydanie broszury informacyjnej na temat organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Kępno. Organizacje, które są zainteresowane przystąpieniem do projektu i bezpłatnym zamieszczeniem w broszurze informacji na temat swojej działalności, proszone są o kontakt ze Stowarzyszeniem Uśmiech tel. 728289455 e-mail uśmiech@kepno.net. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września 2009 roku. „

GIMNASTYKA KOREKCYJNA Z UŚMIECHEM
nabór wrzesień 2009

Stowarzyszenie „Uśmiech” zaprasza dzieci 6 letnie zamieszkałe na terenie Gminy Kępno do udziału w projekcie „Gimnastyka korekcyjna z Uśmiechem”.
Projekt zakłada prowadzenie zajęć z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z dysfunkcjami postawy wraz z elementami zabawy. 
W zajęciach w ramach możliwości organizacyjnych będą mogli brać udział rodzice dzieci. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. nr tel.062 7823043 i 605 039 380. 
Zapisy do dnia 10 września prowadzi Przedszkole Nr 5 w Kępnie

Miejsce zajęć zostanie dostosowane do potrzeb dzieci i możliwości organizacyjnych. 

Partnerzy projektu:
- Urząd Miasta i Gminy w Kępnie
- Przedszkola Samorządowe Gminy Kępno

Projekt
 "Gimnastyka korekcyjna z Uśmiechem" jest współfinansowanyprzez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

GIMNASTYKA KOREKCYJNA Z UŚMIECHEM


Ognisko integracyjne na kępińskim basenie stanowiło zakończenie pierwszej części realizacji projektu „Gimnastyka korekcyjna z Uśmiechem”.

Projekt trwa od marca i rozpoczął się zajęciami gimnastyki korekcyjnej w Przedszkolach Samorządowych na terenie Gminy Kępno. Ich kontynuację stanowiły zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzone na kępińskim basenie. Gimnastyka korekcyjna połączona z elementami zabawy i nauki pływania to wielka frajda dla najmłodszych. Prowadzone przez fachowców bezpłatne zajęcia umożliwiły korekcję wad postawy również podczas wakacyjnego wypoczynku w wodzie.
Ognisko zorganizowane w dniu 22 lipca 2009 r. było okazją do podsumowania projektu oraz podjęcia kolejnych wspólnych inicjatyw. W zajęciach udział wzięło w sumie 92 dzieci z terenu całej Gminy Kępno. Podczas imprezy wręczone zostały upominki i dyplomy. Spośród dzieci, które w okresie kiedy realizacji projekt - od marca do lipca - opuściły mniej niż 2 zajęcia, rozlosowana została nagroda – talon do wykorzystania w sklepie sportowym na kwotę 200 zł. Nagrodę wylosowała Nikola Mądra.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Uśmiech”. Partnerem projektu jest Urząd Miasta i Gminy w Kępnie oraz Przedszkola Samorządowe Gminy Kępno.

gimnastyka1.jpg (298212 bytes) gimnastyka2.jpg (306166 bytes)
gimnastyka3.jpg (307277 bytes) gimnastyka4.jpg (299262 bytes)

 

Z Uśmiechem na basenie


Od 13 lipca br. na kępińskim basenie prowadzone są zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym „Gimnastyka korekcyjna z Uśmiechem”. Zajęcia te, to kontynuacja zajęć gimnastyki korekcyjnej prowadzonej od marca br. w przedszkolach na terenie Gminy Kępno. 
Gimnastyka korekcyjna połączona z elementami zabawy i nauki pływania to wielka frajda dla najmłodszych. Atrakcyjnie prowadzone przez fachowców zajęcia umożliwiają korekcję wad postawy również podczas wakacyjnego wypoczynku w wodzie.
Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie dla dzieci i ich opiekunów. Miejmy nadzieję, że pogoda nas nie zawiedzie i pozwoli na dalszą wspaniałą zabawę.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Uśmiech” 
Partnerem projektu jest Urząd Miasta i Gminy w Kępnie oraz Przedszkola Samorządowe Gminy Kępno.

basen1.jpg (249086 bytes) basen2.jpg (238628 bytes)
basen3.jpg (221605 bytes) basen4.jpg (226055 bytes)


 

 

 

W dniu 15 maja na Placu zabaw przy szpitalu w Kępnie została uruchomiona WC Chatka, która ma służyć najmniejszym mieszkańcy Gminy Kępno. W założeniach z WC Chatki mogą korzystać najmniejsze dzieci: w wieku przedszkolnym. Żetony zwrotne, umożliwiające skorzystanie z WC Chatki rozdawane są w kępińskich przedszkolach.
Wc Chatka powstała dzięki dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz dzięki wsparciu z 1% podatku. 
Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Uśmiech” przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie. 

    

 

1 % na Uśmiech ] Działalność ] Zarząd ] Projekty ] Foto ] Kontakt ]