Stowarzyszenie UŚMIECH


Idź do treści

Kultureska

Projekty

Spektakt proekologiczny
"WYWRÓCONA BAJKA O KAPTURKU"


25 i 26 października 2021 r. w Kinie Sokolnia gościliśmy przedszkolaków na spektaklu proekologicznym pn. „Wywrócona bajka o kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. Zwiększamy świadomość poprawnej segregacji odpadów. Żeby myśleć o zmianach myślenia ludzi na świecie, najpierw musimy zacząć od siebie samych.
Realizowany Projekt, ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców obszaru działania LGD Wrota Wielkopolski, poprzez organizację kampanii edukacyjno-promocyjno-informacyjnej w formie przedstawień teatralnych i warsztatów z zakresu segregacji i recyklingu odpadów oraz spotów reklamowych.

Poprzez spektakl dzieci uczyły się dbać o środowisko naturalne, a także pogłębiały swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie miało na celu naukę szacunku wobec drzew i lasów, a także uwrażliwienie dzieci na liczne problemy środowiska. Dzięki udziałowi w spektaklu, dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, sposobów unikania powstawania odpadów oraz o możliwościach ponownego ich wykorzystania.

Organizatorem spektakli było Stowarzyszenie "UŚMIECH" Kępno. Na spektaklach odwiedziły nas dzieci z:
- Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie,
- Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie,
- Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie,
- Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie,
- oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Kierznie,
- oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Olszowie,
- oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Myjomicach,
- oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Świbie.

Spektakle odbyły się w ramach projektu pn. "EKOlogiczne rady na odpady".

Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców obszaru działania LGD Wrota Wielkopolski, poprzez organizację kampanii edukacyjno-promocyjno-informacyjnej w formie przedstawień teatralnych i warsztatów z zakresu segregacji i recyklingu odpadów oraz spotów reklamowych. W wyniku otwartego konkursu ofert, projekt ten został doceniony i dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dla obszaru działania Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Strona główna | Działalność | Zarząd | Projekty | Foto-relacje | Docenili nas... | Wsparcie | Kontakt | Stara strona | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego