Stowarzyszenie UŚMIECH


Idź do treści

jarmark2012

Foto

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kępnie

W niedzielę 16 grudnia 2012 roku po raz pierwszy na kępińskim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie lokalnej grupy działania nabywanie umiejętności i aktywizacja osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”.

W ramach imprezy ogłoszone były dwa konkursy: Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową oraz Konkurs na Piosenkę i Kolędę Świąteczną. Do konkursów zgłosiło się ponad 180 osób.

W trakcie Jarmarku goście mieli możliwość zakupu od naszych lokalnych przedsiębiorców ozdób świątecznych, choinek, wypieków, staropolskich wędlin, słodyczy oraz upominków świątecznych w urokliwej atmosferze drewnianych chatek udostępnionych wystawcom przez Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski.

Podczas Jarmarku nie zabrakło ciepłej strawy, pysznych ciast, pierników oraz gorącej herbaty i kawy przygotowanych dla odwiedzających przez Koła Gospodyń Wiejskich z Baranowa, Donaborowa, Szklarki Mielęckiej, Świby, Drożek, Smardze, Opatowa oraz Łęki Opatowskiej.
Jarmark Bożonarodzeniowy uświetniony został występami dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie pod kierownictwem Pani Aliny Góreckiej, które zaprezentowały Jasełka oraz występem zespołu Qeento Band pod kierownictwem Pana Sławomira Kłodnickiego.

Do uczestnictwa w jarmarku przyłączył się także
„Uśmiech”. W jednej z drewnianych chatek udostępnionych na to wydarzenie członkowie stowarzyszenia częstowali specjalnie upieczonymi na tą okazję świątecznymi piernikami. Jednocześnie przez cały czas trwania imprezy we współpracy z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum Nr 2 w Kępnie, stowarzyszenie prowadziło zbiórkę publiczną.
„Uśmiech” zbierał środki na rzecz: Mateusza Dziergwy z Joanki, który w październiku 2010 r. uległ ciężkiemu wypadkowi. Jego rehabilitacja jest bardzo kosztowna; Moniki Kik – kępnianki, od urodzenia chorującej na Rdzeniowy Zanik Mięśni - ciągle postępującą i nieuleczalną chorobę. Dziewczyna ma coraz mniej siły na samodzielne poruszanie się na zwykłym wózku inwalidzkim, Kacperka Balcerka, 4-letniego mieszkańca Kępna z wadą wrodzoną mózgu, niewydolnością oddechową. Codzienne życie chłopczyka to karmienie przez gastrostomię, używanie ssaka, wspomaganie inhalatorem, zażywanie lekarstw, częste pobyty w szpitalu.

Dzięki hojności wszystkich, którzy odwiedzili stoisko Stowarzyszenia Uśmiech oraz wrzucili datek do puszek
udało się zebrać kwotę 4107,79 złotych! Kwota ta w równych częściach zostanie przekazana powyższym osobom. Stowarzyszenie dziękują wszystkim, którzy się zaangażowali w zorganizowanie zbiórki oraz rozpowszechnili informację na temat jej zorganizowania. Podczas Jarmarku w stoisku Stowarzyszenia Uśmiech w zamian za datki otrzymać można było smaczne, duże pierniki z buźką Uśmiechu. Dodatkowo Mateusza, Kacpra i Monikę wesprą środki finansowe w wysokości 3000 zł, które wpłynęły na konto Stowarzyszenia Uśmiech z 1% podatku na rzecz Roberta Rybczyńskiego, który nie zdążył z tej pomocy już skorzystać. Zostało to skonsultowane z jego mamą, która w ten sposób chce wesprzeć inne chore osoby.


Źródła artykułu i zdjęć:
http://www.radiosud.pl/pl_kepno-usmiech-zebral-4-tysiace,3036.html

http://www.wrota.info.pl/index.php/component/content/article/17-aktualnoci-2012/243-jarmark-boonarodzeniowy-2012
http://kepno.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1667025,jarmark-bozonarodzeniowy-w-kepnie-zdjecia,id,t.html
http://www.kepnosocjum.pl/photogallery.php?album_id=834

Strona główna | Działalność | Zarząd | Projekty | Foto-relacje | Docenili nas... | Wsparcie | Kontakt | Stara strona | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego