Stowarzyszenie UŚMIECH


Idź do treści

bal_seniora

Projekty

Bal Seniora


W hali KOSiR w minioną środę, 30 września 2015 r. odbył się po raz pierwszy "Bal Seniora".Jego organizatorem było Stowarzyszenie Uśmiech z Kępna, współorganizatorem Klub Seniora pod Żurawiem a także Urząd Miasta i Gminy. W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w balu wzięło udział 150 seniorów.

Bal Seniora był jednym z większych wydarzeń kulturalnych Kępna skierowanym do osób starszych, był też imprezą, która miejmy nadzieję wpisze się na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych i społecznych mieszkańców Kępna. Uczestnikami przedsięwzięcia byli uczestnicy klubów seniora, organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych, Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wraz z seniorami na balu obecni byli również zaproszeni goście, wśród nich minister Andżelika Możdżanowska, poseł Bożena Henczyca, Burmistrz Piotr Psikus, wicestarosta Powiatu Kępińskiego Grażyna Jany, radni Rady Miejskiej wraz z przewodniczącym Andrzejem Stachowiakiem, księża kępińskiej parafii proboszcz parafii Św. Marcina ks.kan.Jerzy Palpuchowski i ks. kan. Krzysztof Nawrocki oraz przyjaciele osób starszych. Wszystkich przywitała prezes Stowarzyszenia Uśmiech Małgorzata Frala-Kędzior.
Powstał taki pomysł, żeby z okazji Dnia Seniora zrobić bal dla wszystkich środowisk, niezależnie w której z instytucji się Państwo spotykacie i rozwijacie, żebyście się Państwo mogli zintegrować na jednej dużej imprezie. Stanowicie dużą i silną grupą, przed która trudno przejść obojętnie. Jesteśmy dumne z waszych dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów - mówiła Frala-Kędzior oraz kierownik Całodziennego Klubu Seniora „Pod Żurawiem” Jadwiga Wróblewska. Wiele ciepłych słów podkreślających rolę osób starszych w życiu publicznym, ich doświadczenie i wiedzę skierowali do seniorów zaproszeni goście.Jak na bal przystało rozpoczął się on tradycyjna lampką szampana oraz wspaniałym, pysznym tortem z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Tort ufundował burmistrz Piotr Psikus oraz minister Andżelika Możdżanowska.

Podczas imprezy była okazja aby starsi wiekiem mieszkańcy mogli zaprezentować swoje artystyczne możliwości. Wielki entuzjazm wzbudził występ chóru „Harmonia” pod przewodnictwem Ireny Roszyk oraz Polonez odtańczony przez seniorów a przygotowany przez instruktora tańca Pawła Wielgosza. Pierwszy Bal Seniora w Kępnie to wyjątkowe przedsięwzięcie, które buduje pozytywny wizerunek osób starszych jako aktywnych, zaangażowanych członków społeczeństwa, mających wpływ na życie społeczne i kulturalne. Inicjatywa również ważna i potrzebna aby w sposób godny uhonorować seniorów za ich zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego i współpracę w realizacji różnorakich działań. Bal trwał do późnych godzin a uatrakcyjniła go wyjątkowa oprawa muzyczna, wspólne biesiadowanie i doskonałe menu. Seniorzy pokazali, że potrafią i chcą się bawić.

Bal seniora w Kępnie został sfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Spośród 1100 wniosków tylko 140 w tym Stowarzyszenia Uśmiech, zostało wysoko ocenionych otrzymując dofinansowanie 85% całości kosztów. Projekt pod nazwą "Dobry rozwój w każdym wieku" oprócz organizacji Balu obejmował również warsztaty decoupage, florystyki, filcowania oraz warsztaty taneczne.

Źródło: radiosud.plZobacz relację TV ze strony Radia SUD:

Kilka wybranych zdjęć z imprezy:

Projekt "Dobry rozwój w każdym wieku" współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Strona główna | Działalność | Zarząd | Projekty | Foto-relacje | Docenili nas... | Wsparcie | Kontakt | Stara strona | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego