Stowarzyszenie UŚMIECH


Idź do treści

AZS_SKRA

Foto

CHARYTATYWNY MECZ CZOŁÓWKI SIATKARSKIEJ W KĘPNIE


Wielkie siatkarskie wydarzenie miało miejsce w minioną sobotę, 3 października 2015 r. w Kępnie. Na hali KOSiR spotkały się w charytatywnym meczu PGE SKRA Bełchatów i AZS Częstochowa.

Mecz w Kępnie był wielką sportową rywalizacją i gestem wsparcia dla dzieci przez sportowców oraz kibiców. Dochód z niego został przekazany Stowarzyszeniu "Uśmiech", które zebranymi środkami wesprze chore dzieci z powiatu kępińskiego. Staramy się wpisywać w takie inicjatywy. Cel jak najbardziej szlachetny i jeżeli jest tylko taka możliwość, to w takich przedsięwzięciach PGE SKRA Bełchatów uczestniczymy - powiedział prezes SKRA Konrad Piechocki.

AZS podczas sobotnich rozgrywek zaprezentował się niemal w kompletnym składzie, bo w drużynie brakowało jedynie przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Słowacji Mateja Pataka. Także w drużynie z Bełchatowa zagrało kilka gwiazd, wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć Mariusza Wlazłego. Niestety w Kępnie nie zagrał Michał Winiarski i reprezentant Polski Karol Kłos ale za to wylicytywano jego koszulkę. Kupiono ją za 1500 zł. Zabrakło też dwójki Argentyńczyków: Facundo Conte oraz Nicolasa Uriarte. Mecz wzbudził wiele emocji wśród kibiców, którzy dopingowali drużyny grające przede wszystkim dla chorych dzieci. Inauguracyjną partię wygrał AZS Częstochowa 25 do 21. W kolejnym secie role się odwróciły i to bełchatowianie okazali się lepsi, pokonując AZS Częstochowę w takim samym stosunku (25:21). Kolejne dwie partie należały już do Akademików z Częstochowy, którzy trzeciego seta wygrali do 22, a czwartego do 21. W zespole AZS-u Częstochowa najwięcej punktów-18 zebrał Rafał Szymura. Tyle samo Serb, Mihajlo Stanković z PGE Skry Bełchatów.

Wspaniała atmosfera meczu, spotkanie z siatkarskimi gwiazdami oraz cel charytatywny to wszystko zapewniło sobotnie popołudnie na kępińskiej hali. Finał wspaniały. Licytowano koszulki i piłki z autografami zawodników. Za koszulkę Mariusza Wlazłego zapłacono 3.500.Zlicytowano też za 5.100 replikę złotego medalu mistrzostw świata, który we wrześniu 2014 roku wywalczyła reprezentacja Polski. W sumie zebrano 17.360 zł. Dochód z licytacji został przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Stowarzyszenia "Uśmiech" w Kępnie.

Źródło: radiosud.plZobacz relację TV ze strony Radia SUD:

Kilka wybranych zdjęć z imprezy:

foto: Emilia Kremer

Strona główna | Działalność | Zarząd | Projekty | Foto-relacje | Docenili nas... | Wsparcie | Kontakt | Stara strona | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego